FRISSA hír a Napivilag oldalán marad — az eredeti forrás külön nyitható meg
Ma
NévnapBetöltés…
IdőjárásBudapest…
DevizaEUR…
DevizaUSD…
NNapivilagMinden hír egy helyen
FÜGGETLEN HÍRAGGREGÁTORMagyarország · Budapest
← Vissza a hírfolyamhoz

Gazdaság · Forrás: 24.hu · Szerző: Futó Csaba · 2026. 08. 30. 14:39 · 4 perc olvasás

Jutott magyar arany a zárónapra is: vagány taktikával nyert a kenus Adolf Balázs

Adolf Balázs a férfi kenu egyesek versenyében aranyat nyert, míg Csorba Zsófia második helyen végzett a női kenusok 5000 méteres versenyén a poznani kajak-kenu világbajnokságon. A kajakosoknál Kőhalmi Emese az magyar ezüstérmek számát gyarapította.

A vb zárónapjának délelőttje négy magyar érmet hozott három ezüst és egy bronz formájában, az esemény pedig az 5000 méteres döntőkkel zárult, amelyek mindegyikében volt magyar induló.

A férfikenusok 5000 méteres versenye volt a délutáni progrm második versenye, amelyben Adolf Balázs sokáig a második helyen lapátolt, ám két körrel a vége előtt gondolt egyet, begyújtotta a rakétákat és látványosan ellépett a moldovai Szerhej Tarnovszkitól.  A vagány taktika kifizetődött, az utolsó körben már csak arra kellett figyelni, hogy ne történjen semmi váratlan a lekörözéseknél sem.

Ezzel a magyar csapat negyedik aranyát nyerte a poznani világbajnokságon. 

A 26 éves Adolf ezen a távon harmadszor világbajnok 2021 és 2023 után, de vb-ezüstje és bronza van ebben a számban. Európa-bajnokságról is szállított már aranyat és ezüstöt 5000 méteren.

A női kenu egyesek mezőnyében Csorba Zsófia ragadott lapátot, akinek két Európa-bajnoki címe, valamint egy vb-bronza van a távon, a mostani világbajnokságon pedig már nyert egy ezüstöt a kenunégyes tagjaként.

Szigetváry Zsolt / MTI Csorba Zsófia (j) a kajak-kenu világbajnokság női kenu egyes 5000 méteres számának döntőjében Poznanban 2026. augusztus 30-án.

A német Annika Loske lépett el hamar a mezőnytől, viszont az üldözők élére Csorba állt, aki aztán idővel fej fej melletti küzdelembe keveredett a fehérorosz Marija Papicsiccsel. Az utolsó körre a magyar kenus fordult másodikként, de riválisa nagy hajrát indított. Loske közben utcahosszal nyerte meg az aranyérmet,

Csorbáék ellenben hatalmasat csatáztak, a magyar sokkal jobban bírta a végét, így a tavalyi bronz után ezúttal ezüstöt nyert. 

A harmadik 5000 méteres szám, a női kajakosok versenye is magyra érmet hozott, méghozzá ezüstöt. A svéd Melina Andersson ezen a napon verhetetlennek bizonyult és nagy fölénnyel nyerte meg a számot. Kőhalmi ugyanakkor komoly csatában volt eleinte a dobogóért, majd az ezüstéremért, a szám háromszoros világbajnoka pedig végül megelőzte cseh riválisát és megszerezte a második helyet.

Kapcsolódó
„Geri segített bennünket fentről” – az elhunyt Boros Gergelynek ajánlják győzelmüket a férfi kenusok
A munkabalesetben elhunyt Boros Gergely emlékének adóztak a kenusok.

The post Jutott magyar arany a zárónapra is: vagány taktikával nyert a kenus Adolf Balázs first appeared on 24.hu.

Forrás: 24.hu · Szerző: Futó Csaba · Dátum: 2026. 08. 30. 14:39
A teljes tartalom a forrás engedélyezett feedjéből származik.

Eredeti cikk ↗

Még több ettől a forrástól

Remekelt a legvégén, világbajnok a vitorlázó Vadnai Jonatán1643 diákja életét mentette meg egy nepáli tanárVízitúra Csehországban: ezt a programot kicsik és nagyok egyaránt élvezik, már csak az a kérdés, való-e mindenkinek