FRISSA hír a Napivilag oldalán marad — az eredeti forrás külön nyitható meg
Ma
NévnapBetöltés…
IdőjárásBudapest…
DevizaEUR…
DevizaUSD…
NNapivilagMinden hír egy helyen
FÜGGETLEN HÍRAGGREGÁTORMagyarország · Budapest
← Vissza a hírfolyamhoz

Külföld · Forrás: 24.hu · Szerző: Szegő Iván Miklós · 2026. 08. 20. 13:08 · 2 perc olvasás

Cernavodai csőd: nem az energiaválsággal foglalkoznak a román politikusok, hanem egymással

Az elmúlt hetekben Magyarországon központi kérdéssé vált a Duna vízállása, pontosabban az, hogy a folyam szintje ne kerüljön kritikus szint alá Pakson, mert akkor egy újabb turbinát kellene leállítani az atomerőműben. A válságkezelés közben, a fenékküszöb építésének és a folyami bárkák Paks környéki süllyesztésének megkezdésekor negatív példaként merült fel a romániai cernavodai atomerőmű, amelyet teljesen le kellett állítani.

A Duna alacsony vízállása miatt a románok is hasonló intézkedéseket tettek: bárkák süllyesztésére készültek, sziklákat is robbantottak a Dunában, hogy egy fenékküszöböt létesítsenek, ám mégsem sikerült elkerülniük az erőmű leállítását. A vízhiány és az energiaválság miatt közben az autógyárak is szüneteltetik a munkát Romániában.

Simon Adrián nagyváradi politikai szakértőt arról kérdeztük: okozott-e a román közéletben a magyarországihoz hasonló felzúdulást a cernavodai eset.

The post Cernavodai csőd: nem az energiaválsággal foglalkoznak a román politikusok, hanem egymással first appeared on 24.hu.

Forrás: 24.hu · Szerző: Szegő Iván Miklós · Dátum: 2026. 08. 20. 13:08
A teljes tartalom a forrás engedélyezett feedjéből származik.

Eredeti cikk ↗

Még több ettől a forrástól

Kétezer drón és fényfestés meséli el a magyar történelmet a Duna felettTöbb bejelentés is érkezett a rendőrségre a szerda esti elektroparti miatt„Tönkretette a legérzelmesebb pillanatokat” – a német drukkerek beszüntetnék a VAR-t